ÇHD Susmadı, Susmayacak!

Ankara’da devlet terörü devam ediyor!

Siyasal iktidar bu gün faşizan bir anlayışla, sokağa hak talebiyle çıkan herkesi ölümle sonuçlanacak saldırılar ile cezalandırmaktadır. Ankara’daki polis saldırısı ve diğer illerde yaşananlar bunu doğrulamaktadır.
Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi
İlkiz Sk. No: 18/3 Sıhhiye/Ankara
www.chd.org.tr

Basına ve Kamuoyuna

Ankara’da devlet terörü devam ediyor!
Gezi Parkı/Taksim direnişine destek vermek amacıyla iki gündür Ankara Kızılay’da devam eden eylemlere polisin uyguladığı terör devam ediyor.
Polis, halkı direnişi kırmak için hedef gözeterek, halkın üzerine sürekli gaz bombaları/çeşitli kimyasallar yağdırmıştır. Polisin, öldürme gezi3kastı ile hareket etmesi neticesinde sekizi ağır olmak üzere çok sayıda insan yaralamıştır. Durumu ağır olan sekiz hastanın tedavileri Ankara Numune Hastanesi’nde devam etmektedir. Ancak Ethem Sarısülük ve Mutlu Coşar’ın hayati tehlikeleri devam etmektedir.
Direniş sırasında Ankara Emniyeti tarafından 95 kişi gözaltına alınmıştır. Bu kişilerin soruşturma işlemleri devam etmektedir.
Toplantı ve gösteri yapmak, temel anayasal haktır. Hiçbir şekilde engellenemez ve halk, bu hakkını kullandığı için ölüm ile cezalandırılamaz.
Ancak Siyasal iktidar bu gün faşizan bir anlayışla, sokağa hak talebiyle çıkan herkesi ölümle sonuçlanacak saldırılar ile cezalandırmaktadır. Ankara’daki polis saldırısı ve diğer illerde yaşananlar bunu doğrulamaktadır.
Ankara Polisinin, uyguladığı terörü kınıyor ve lanetliyoruz.
Saldırılara son verilmeli ve gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılmalıdır.
Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi olarak sürecin takipçisiyiz.
Yaşasın Taksim Direnişi!
Her Yer Taksim Her Yer Direniş!

Çağdaş Hukukçular Derneği
Ankara Şubesi

Share Post