ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

ÇHD İZMİR ŞUBE: KAPİTALİZM ÖLDÜRÜR… TALAN VE RANTA DİRENEN ARTVİN HALKININ YANINDAYIZ

KAPİTALİZM ÖLDÜRÜR…
TALAN VE RANTA DİRENEN ARTVİN HALKININ YANINDAYIZ
Cerattepe direndi….direniyor……direnecek!
Artvin Cerattepe yine direniş ve müdahale haberleri ile gündemde. Altın madenine karşı yaşam hakkı için 20 yılı aşkındır halkın yılmadan direndiği bölgede, alınan pek çok yargı kararlarına ve hala devam eden yargı sürecine karşın jandarmasıyla, iş makinasıyla oldu bittiye getirilip maden işletilmeye çalışılıyor.
Aylardır Kadın, erkek, genç yaşlı demeden Cerattepe için nöbet tutan halka karşı gün geçmiyor ki iktidar yeni bir saldırı başlatmasın
Sadece Jandarması, polisiyle değil; Bölge halkı, direnişine karşı Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz’in “Milletin a.12744069_10153962859194834_124557421038857223_n.. koyacağız” şeklindeki cinsiyetçi ve kadını aşağılayan küfürleri ile ve tüm yargı kararlarına rağmen ‘mevzuatı bir yana bırakan’ Artvin Valisi’nin “Bu iş bitecek!” şeklinde açıklamalarıyla da saldırıya uğramaktadır.
Küfredilen, saldırıya uğrayan, gözdağı verilen yalnızca Cerattepe’liler değil, sermayenin saldırılarına karşı direnen tüm halktır, doğadır, yaşamın ta kendisidir. Oysa bilmelidir ki; Rize’li Havva Ana’nın “Biz halkız! Devlet kimdir!” haykırışı tüm Karadeniz yaylalarında, Ege’de, Cudi’de, Toros’larda yankılanmakta ve bizlere güç vermektedir.
Cerattepe’de direnen halk yalnız değildir.
Artvin Valisi’ne sesleniyoruz, doğaya, halka karşı suç işlemeyin, yaşam alanlarını koruyan Artvinlilere yönelik müdahaleye son verin, yargı kararlarına uyun.
Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi olarak Artvinli yaşam ve doğa savunucularının yanında olduğumuzu ve halka karşı işlenen ve işlenmekte olan tüm suçların faillerinin yargı önüne çıkartılması için sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi

Share Post