ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

GEZİ PARKINA GAZ BOMBASI ATILIYOR, ADLİYELERDE 45 AVUKAT GÖZLATINA ALINIYOR

GEZİ PARKINA GAZ BOMBASI ATILIYOR, ADLİYELERDE 45 AVUKAT GÖZLATINA ALINIYOR
ÖZGÜRLÜK TALEPLERİ ŞİDDETLE BASTIRILIYOR,

Basına ve Kamuoyuna,

CAE_caglayanGezi Parkı direnişi 15. Gününde ve direnmeye devam ediyor. Hafta başından bu yana polis müdahalesi ile engellenmeye çalışılan Taksim’de polis yeniden müdahale etti. Özellikle, bu sabah yaptığı müdahale ile polis şiddetin dozunu artırarak sürdürüyor. Bütün renklerin temsil edildiği direniş türkülerinin söylendiği alanlara faşizm tekrar saldırıyor.

İktidar, Taksim ve civarındaki tüm yolları kapatmaya çalışarak ve yoğun gaz bombası kullanarak birçok kişinin yaralanmasına sebebiyet veriyor.

Taksim’de bunlar yaşanırken, biz avukatlar Taksim’de yaşanan polis vahşetine dur demek ve direnişi selamlamak için Çağlayan Adliyesi’nde bir araya geldik. Çağlayan’da her yer Taksim her yer direniş şiarıyla Gezi Parkında yapılan polis vahşetini teşhir ettik. Polis vahşeti Adliye koridorlarında, avukatların çalışma alanlarında da keyfi emirlerle uygulamaya koyuldu. Neticede 45 meslektaşımız savcının keyfi ve hukuka aykırı emriyle yaka paça bir şekilde gözaltına alındı. Birçok meslektaşımız darp edildi polisin yoğun şiddetine maruz kaldı.

Gözaltına alınan meslektaşlarımız derhal serbest bırakılsın!

Adliyeler bizim çalışma alanlarımızdır ve adliye koridorlarında polis istemiyoruz!

Taksim halkındır, halka kapatılamaz!

Dün olduğu gibi, bugün de Taksim’deyiz. Dün olduğu gibi bugün de Adliyelerde çalışma alanlarımızda olacağız ve hukuka aykırılıkları, polis şiddetini, iktidarın insanlara uyguladığı tahakkümü haykıracağız. Tüm üye ve meslektaşlarımızı eylemimize destek vermeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla.11.06.2013
ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

ÖZGÜRLÜKÇÜ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

Share Post