ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

Kolluk kuvvetleri saldırılarını avukatlara yöneltti!

polisKolluk kuvvetleri avukatlara ve halka yönelik bu saldırı cesaretini kimden almaktadır.Buradan bir kez daha sesleniyoruz; suç işleyen kolluk kuvvetleri hakkında işlem yapmayan-yapamayan tüm C. Savcıları suça ortaktır.
Savunmaya yönelik bu saldırılarla, bizleri asla yıldıramazsınız.

BASINA VE KAMUOYUNA;

Kolluk kuvvetleri saldırılarını avukatlara yöneltti!

Polis Ankara Kızılay’da üyemiz ve önceki Genel Merkez yöneticilerimizden Av. Sarper Gürcan’a 20 m mesafeden doğrudan hedef alarak gaz bombası atmış ve gaz bombası üyemizin başına isabet etmiştir. Kafasında 4 cm civarında derinlik oluşmuş ve görme kaybı riski mevcuttur.

Yine, 03.06.2013 tarihinde Antalya Sanayi Karakolu’nda gözaltına alınanlarla görüşmek isteyen Antalya Şube Başkanımız Av. Nusret GÜRGÖZ ve Antalya Barosu üyeleri Av. Evrim ÇELİK ile Av. Özgü KURŞUN polis tarafından saldırıya uğramışlardır.

Bununla yetinmeyen kolluk kuvvetleri Antalya Şube Başkanımız Av. Nusret GÜRGÖZ, Av. Özgü KURŞUN ve Av. Evrim ÇELİK’i 20 dakika boyunca bir odaya kilitlemişlerdir.

Kolluk çok açıkça suç işliyor.

Bu ülkenin C. Savcıları, neden kolluk kuvvetleri hakkında re’sen soruşturma başlatmıyorsunuz.

Bu ülkenin C. Savcıları televizyonlarda gösterilen ve sokak ortasında işkence yapan polisler hakkında neden işkence suçundan dolayı işlem başlatmıyorsunuz.

Kolluk kuvvetleri avukatlara ve halka yönelik bu saldırı cesaretini kimden almaktadır.

Buradan bir kez daha sesleniyoruz; suç işleyen kolluk kuvvetleri hakkında işlem yapmayan-yapamayan tüm C. Savcıları suça ortaktır.

Savunmaya yönelik bu saldırılarla, bizleri asla yıldıramazsınız.

Biliniz ki, yargısız infazlar, tutuklamalar ve onlarca yıl hapis cezaları vererek bizi yıldıramadınız. Bundan sonra da yıldıramayacaksınız.

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

ANKARA ŞUBE

Share Post