ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

YAŞAM İÇİN DİRENEN ARTVİN HALKININ YANINDAYIZ

 

12705481_1068509746524055_9096073282266465906_n
YAŞAM İÇİN DİRENEN ARTVİN HALKININ YANINDAYIZ
Cerattepe Direnişi’nin 241. gününde yaşam alanları için direnen Artvin halkına saldırı başladı.
Giresun’dan Erzurum’a kadar birçok ilden Artvin’e yüzlerce polis ve jandarma getirilmesi, şehirde kepenkler kapatılarak, hayat durdurularak karşılandı. Yeşil Artvin Derneği’nin de çağrısı ile Cerattepe’deki direnişe destek olmak üzere 300’ü aşkın araç ve binlerce insan bölgeye gelerek yaşam alanlarına sahip çıkmak amacıyla beklemeye başladı.
Artvin halkının, projenin iptaline ilişkin açtığı dava keşif için bilirkişilerin gelmesini beklerken, yağmacı zihniyet polis ve jandarması ile devleti de yanına alarak “ne yaparsam kârdır” anlayışıyla ve zor kullanarak halkın kendi toprağına girmeye çalışıyor.
Gaz bombaları ve plastik mermilerle halkın mücadelesi engellenmeye çalışılıyor.
Hegemonya, savaştan ve katliamdan aldığı gücü Artvin halkına sopa olarak kullanıyor.
Kendi hukukunu ve hukuksal süreçlerini hiçe sayan siyasal iktidara, hukuk anlatmak niyetinde değiliz. Direnen halklarımız bize bütün kuralları direnişin yazdığını durmaksızın öğretiyorlar.
Artık iktidar sahiplerinin anlaması gereken bir şey var; halkın iradesine muhalif hiçbir şeyi sopa ile yaptıramazsınız. Dolayısıyla iktidarın yakın dostu Cengiz İnşaat milletine verdiği sinkaflı sözleri yerine getiremeyecek. 25 yıldır madene karşı direnen Artvin halkı bu kez de başaracak, yeni dersler armağan edecek halklarımıza.
Çağdaş Hukukçular Derneği, bütün yerel ve evrensel kuralları talan amacıyla bertaraf eden şirketlere ve hamileri siyasal iktidarın dayatmalarına karşı Artvin halkının yanındadır.
Bütün hukuk örgütlerini ve baroları Artvin halkının sesini yükseltmeye, direnişlerine destek olmaya çağırıyoruz.
ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ

Share Post