ÇHD Susmadı, Susmayacak!

Avukatlar Taksim direnişini selamladı

avukatlar-taksim-direnisini-selamlad-6_813_x_538ÇHD’li avukatlar Taksim Gezi Parkı’na yürüyüş düzenledi, halkın direnişini selamladı.

Avukatlar Taksim direnişini selamladı..

Etkin Haber Ajansı / 03 Haziran 2013 Pazartesi, 22:09

İSTANBUL- Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi, Taksim direnişini selamlamak ve polisin uyguladığı şiddeti protesto etmek amacıyla İstanbul Barosu önünden Gezi Parkı’na yürüyüş düzenledi.

“Direnen halktır, selam olsun direnenlere”, “Gaz bombası kimyasaldır. Yasaklansın” pankartı açan ÇHD’li avukatlar yürüyüş boyunca “Tayyip nerede avukatlar burada”, “Tayyip halka hesap verecek”, “Tayyip nerede ‘çapulcular’ burada”, “Tutsak avukatlar onurumuzdur”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Avukatlar burada adalet nerede”, “Her yer taksim her yer direniş”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarını attı.

İstanbul Gezi Parkı’na gelen avukatları kalabalık kitle sloganlarla karşıladı. Burada bir konuşma yapan ÇHD İstanbul Şube Başkan avukatlar-taksim-direnisini-selamlad-2_813_x_538Yardımcısı Güray Dağ, siyasi iktidarın demokratik hak talebine gaz bombası ve copla karşılık verdiğini söyledi. 12 Eylül 1980 askeri faşist darbesinin ardından sokağa çıkması yasaklanan halk ilk defa sokağa çıktığını ifade eden Dağ, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘çapulcu’ ifadesine tepki göstererek “Direnen halklar çapulcu değildir. ‘Çapulcular’ olarak buradayız ama Erdoğan ülkeyi terketmek zorunda kaldı” dedi.

Avukatlar olarak yarından itibaren adliyelerde eylem yapacaklarını belirten Dağ, 5 Haziran Çarşamba günü avukatlar olarak grev yapacaklarını ve duruşmalara girmeyeceklerini kaydetti.

Share Post