ÇHD Susmadı, Susmayacak!

ÇHD 12.GENEL KURULU

DSC_0059_600_x_399Tutuklu ÇHD’lilere adanan 12 Olağan Genel Kurulumuzu, Ankara Barosu Konferans salonunda gerçekleştirdik. Genel Başkanın Kandıra’dan gönderdiği mesaj büyük bir çoşkuyla karşılandı.
12. GENEL KURUL

Derneğimiz Genel Kurulunu 18/19 Mayıs tarihlerin Ankara Barosu Staj Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirdik. Konferansa Milletvekilleri Hasip Kaplan ve Hüseyin Aygün ile İzmir Barosu Başkanı Sema Pektaş’ta katıldı. Ankara Barosu temsilcisi ile birlikte İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, TİHV Başkanı Metin Bakkalcı ,KESK,HALKEVLERİ,DEMOKRAT YARGI,YAR-SAV,DEVRİMCİ 78’LİLER, ANKARA DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK PLATFORMU,YEŞİLLER VE SOL GELECEK partisi temsilcisi de Genel Kurul’da yer aldı.

Genel Sekreter Av.Hüseyin Aslan’nın genel kurulu açışı ve divan seçiminin ardından, özgürlük ve adalet mücadelesinde yitirilen tüm devrimciler adına saygı duruşu gerçekleştirildi. Daha sonrada Genel Başkan Selçuk Kozağaçlı’nın Kandıra Cezaevinden gönderdiği yazılı mesaj okundu. Mesaj büyük bir coşku ile alkışlandı.

ELDH ve diğer Uluslararası hukukçu örgütlerden gelen mesajlarla birlikte diğer tutuklu ÇHD’ lilerin gönderdiği mesajlar aynı şekilde coşku ile karşılandı.

18 Ocak operasyonu ile ilgili slayt gösterisinin ardından, konuklara söz verildi.

Genel Kurul’a, çocuklarını polis kurşunuyla kaybedenlerde katıldı. Polisin dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle katledilen Cem Aygün’ün DSC_0088_600_x_399babası İsmet Aygün, ÇHD’lilerin kendilerine verdiği destek için teşekkür ederek, “Çocuklarımızı polis kurşunuyla kurban verdik. Ekonomik durumumuz iyi değil ama ÇHD hep yanımızda oldu ve adalet arayışımıza destek oldu” dedi.

“Toplumsal muhalefetin ve ezilenlerin avukatlığı” konulu konferans , Genel Kurulun ilk gündem maddesiydi.

Yapılan sunumların ardından, konferans ve Genel Kurul sonuç bildirgesi hazırlamak üzere komisyon seçimi ile birlikte ilk günkü program tamamlanmış oldu.

Genel Kurulun ikinci günkü programı ,2011/2013 dönemi çalışma raporu , denetleme kurulu raporu ve bilançonun okunması ile birlikte başladı.. Daha sonra Genel Kurul sonuç bildirgesi okundu ve oy birliği kabul edildi. Hemen ardından yapılan seçimlerde Yönetim Organları yenilendi.

Yönetim Kurulu ,Genel Kurulun hemen ardından yaptığı ilk toplantıda ; Av. Selçuk Kozağaçlı’yı yeniden Genel Başkan olarak seçti.

Derneğimizin yenilenen organlarında görev alanlar aşağıda sunulmuştur.
YÖNETİM KURULU

1- SELÇUK KOZAĞAÇLI – Genel Başkan
2- MÜNİP ERMİŞ, -Genel Başkan Yardımcısı,
3- HÜSEYİN ASLAN – Genel Sekreter
4- KÜRŞAT BAFRA -Genel Sayman
5- HÜSEYİN YÜKSEL BİÇEN
6- DUYGU DEMİREL
7- FAHRİYE AYTÜL KAPLAN
8- EVRİM DENİZ KARATANA
9- BARKIN TİMTİK
10- ZEYCAN BALCI ŞİMŞEK
11- GÖKMEN YEŞİL
12- ONUR ŞAHİNKAYA
13- NERGİZ TUBA ASLAN

DENETLEME KURULU;

1-YAVUZ KAYA
2- RIZA KARAMAN,
3-ÜLKÜ AKBABA

DİSİPLİN KURULU;

1-ZİYNET ÖZÇELİK
2-AHMET BOZKUR ÇAĞLAR
3-KAZIM BAYRAKTAR

7D9_DSC_0028_600_x_399

Share Post