ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

ÇHD’LİLER ARAMIZDA..Mücadeleye hoş geldiniz…

chd ÇHD’LİLER ARAMIZDA..

Mücadeleye  hoş geldiniz…

14 Aydır Kandıra ve Bakırköy kadın Cezaevinde tutsak tutulan ÇHD ‘li arkadaşlarımız,yöneticilerimiz özgürlüklerine kavuştu.

6526 sayılı yasanın yürürlüğe girmesinden sonra,  görevi sona eren İstanbul 23.Ağır Ceza Mahkemesi ,dosyayı  İstanbul 18 Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.

İstanbul 18.Ağır Ceza Mahkemesi heyeti dosya üzerinde yaptığı tutukluluk incelemesi sonucu , Genel Başkan Av.Selçuk Kozağaçlı,İst.Şube Başkanı Av.Taylan Tanay, GYK üyesi Av.Barkın Timtik, önceki dönem GYK üyesi Av.Emru Timtik ile Av.Günay Aslan’ın yurtdışı çıkış yasağı/ adli kontrol ile serbest bırakılmasına karar verdi.

Hakkında yakalama kararı çıkartılan diğer ÇHD’liler  Av.Oya Aslan ile Av.Özgür Yılmaz hakkında verilen yakalama kararlarının  kaldırılmasına ve yurtdışına çıkış yasağının bu arkadaşlarımız içinde geçerli olmasına karar verildi.

24 aralıkta başlayan duruşmada tahliye edilen diğer ÇHD’liler hakkında aynı şekilde yurt dışına çıkış yasağı ise devam edecek.

Hiç tutuklusu kalmayan bu dosyanın bundan sonraki duruşması  ise 11-12 kasım tarihlerinde Çağlayan Adliye Binasında gerçekleşecek.

Yeniden aramızda katılan, yanımıza gelen  arkadaşlarımıza, , onlarla gurur duyduğumuzu ,adalet mücadelesinin  onlarla  daha da  güçleneceğine inandığımızı ifade ediyor,Mücadeleye  hoş geldiniz…diyoruz

Share Post