ÇHD Susmadı, Susmayacak!

Paris Barosu İstanbul Barosu’nun yanında

pParis Barosu Başkanı « Demokrasinin olduğu bütün ülkelerde, ki bu hem Türkiye’de, hem de Fransa’da geçerlidir, halk haraketleri sırasında yetkililer, polisin sadece kesinlikle gerekli olduğu durumlarda, kişileri ve mülkleri korumak üzere, insan haklarına dair uluslararası kurallar uyarınca müdahele etmesini sağlamakla yükümlüdürler. » cümlesiyle sözlerine devam etti.

TÜRKİYE’DEKİ OLAYLAR :

Paris Barosu İstanbul Barosu’nun yanında

 

Paris 6 Haziran 2013 – Paris Barosu Başkanı Christiane Féral-Schuhl, gösteriler karşısında orantısız güç kullanan polise cesaret ve kararlılıkla karşı koyan İstanbul Barosu Başkanı Av. Ümit Kocasakal’a ve Baro yönetimine desteğini dile getirmek arzusundadır.

Paris Barosu Başkanı, göstericilerin savunmasını üstlenmek için derhal özel bir birim oluşturan İstanbul Barosu’nun eylemlerini desteklemektedir. Christiane Féral-Schuhl desteğini « Paris Barosu, Türk meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını dile getirmeleri durumunda, gerek maddi gerek insani yardım getirmeye hazırdır » şeklinde ifade etti.

Paris Barosu Başkanı « Demokrasinin olduğu bütün ülkelerde, ki bu hem Türkiye’de, hem de Fransa’da geçerlidir, halk haraketleri sırasında yetkililer, polisin sadece kesinlikle gerekli olduğu durumlarda, kişileri ve mülkleri korumak üzere, insan haklarına dair uluslararası kurallar uyarınca müdahele etmesini sağlamakla yükümlüdürler. » cümlesiyle sözlerine devam etti.

Paris Barosu Başkanı, tutuklanan ve bir suçla itham edilen kişilerin tüm hukuki haklarının garanti altına alınması konusunda ihtiyatlı duruşlarını koruyacaklarının altını çizmektedir.

Presse
RPpublics – 01 84 16 83 20
Shanez Richert – 06 10 50 44 44
[email protected]

Ordre des avocats de Paris- Direction de la communication
Amélie Guiraud – 01 44 32 48 14
[email protected]

Share Post