ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

AKP KATLİAM POLİTİKALARIYLA HALKLARI TESLİM ALAMAZ!

dilek-dogan-adalet-cadiri--i673990-600

 

AKP İKTİDARI TERÖRLE MÜCADELE ADI ALTINDA HALKLARIMIZA SAVAŞ AÇMIŞ DURUMDADIR.

AKP KATLİAM POLİTİKALARIYLA HALKLARI TESLİM ALAMAZ!

 

AKP iktidarı emperyalizmin ve kendi iktidarının krizini halklara karşı savaşı yükselterek aşmaya çalışıyor. Kürdistan’da PKK ile mücadele kılıfıyla Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi’de ayları bulan katliam ve ablukalar, bir iki gün önce basına sızdırıldığı gibi İstanbul’un mahallelerine de yayılmaya başlandı.

Polis tarafından Armutlu’daki evinin içinde katledilen Dilek Doğan’a adalet için kurulan Adalet Çadırı,  3 Ocak tarihinden itibaren sürekli saldırı altında tutuldu ve defalarca kez yıkıldı İki gün önce ise, polis, çadır kaldırılmazsa çadırın ve Armutluda bulunan demokratik kurumların bombalanacağına dair tehditler içeren açıklamalar yaptı.

AKP’nin İstanbul’un mahallelerine ilan ettiği yeni savaş politikası bugün itibariyle Armutlu’da uygulamaya kondu.  Akşam saatleri itibariyle ise özel harekât polisleri halkın ve açlık grevi direnişi yapan Adalet Çadırında bulunan insanların üzerine ateş açtı. Bir kişi polisin silahla taraması sonucu düşüp burnunu kırarken belinde de hasar oluştuğu belirtiliyor.

Armutlu Cemevi ve demokratik kurumlar sürekli gaz bombası altında tutuluyor.

Bu AKP’nin ilan ettiği savaşın sadece başlangıcıdır. Ki bunu açıklamalarında açıkça ifade etmektedirler. Armutlu, Okmeydanı, Gülsuyu gibi yoksul halkın yaşadığı mahalleler bir taraftan kentsel yıkım politikalarıyla dönüşüme uğratılırken diğer yandan da halkın haklı hak talepleri katliamlar yoluyla sindirilmeye çalışılmaktadır.

Reyhanlı’da, Diyarbakır’da, Suruç’ta, Ankara’da daha dün Sultanahmet’te yapılan katliamlar krizlerinin derinliğine ve bekaları için neleri göze aldıklarına bir göstergedir. Kriz elbette bir biçimde yarılacak, biz birleşir ve direnirsek halklar lehine çözülecektir.

Biz Çağdaş Hukukçular Derneği, tarihin ve toplumun gelişme yasalarının gösterdiği gerçekle hareket ediyoruz. Biliyoruz ki nice güçlü görünürse görünsün er ya da geç zulmedenler yenilecek, direnen halklar kazanacaktır.

Bugün direnme hakkımızı savunmak için direndiğimiz, mücadele ettiğimiz günlerdeyiz. Bugün direnen Ayşe öğretmenlerle, direnen Kürdistan halklarıyla birlikte, direnen Armutlu halkıyla birlikteyiz. Bütün direnen ve onurunu yere düşürmeyenlerle birlikte onur savaşındayız.

 

ADALET VE ONUR SAVAŞI VEREN HALKLARIMIZLA BİRLİKTEYİZ!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN HALKLARIN BİRLİKTE MÜCADELESİ!

ARMUTLU HALKIYLA BERABER ADALET İSTİYORUZ, SUSMAYACAĞIZ! 

HALKLARIMIZ AKP TERÖRÜNE TESLİM OLMAYACAK!

13.01.2016

ÇHD GENEL MERKEZİ