ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

BASINA VE KAMUOYUNA…

çhd logo

Çağdaş Hukukçular Derneği 40 yıllık mücadele tarihi boyunca devrimci, demokrat, yurtsever tüm kurumların yanında ve toplumsal mücadelenin içerisinde yer almıştır.  Çağdaş Hukukçular Derneği, devrimci, demokrat, yurtsever kurumlar arası sorunların, ideolojik mücadele ile çözülebileceğine inanmakta olup sol içi şiddete karşı durmaktadır. ÇHD elbette çözüm mekanizması değildir ve gerçek çözüm ancak taraflar arasında sağlanabilir.

Son süreçte Nurtepe’de başlayıp İstanbul’un birçok mahallesine yayılan olaylarla ilgili tarafların kendini anlatabileceği imkân ve ortamın yaratılmasının çözüme katkı sağlayacağı inancıyla, Halk Cephesi’nin talebi üzerine İstanbul Şubemiz tarafından basın açıklaması için yer temin edilmiştir. Açıklamaların tarafları bağlayacağı açıktır. Zira ÇHD her konuda olduğu gibi bu konuda düşüncesini gerektiğinde imzasıyla yayınlar.

Bu vesileyle Derneğimizin tüm şubelerinin ve merkezinin kapısının devrimci, demokrat, yurtsever tüm kurumlara açık olduğunu bir kere daha belirtmek isteriz.

Saygılarımızla…

ÇHD Genel Merkezi

Post Tags
Share Post