ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

Çeteci Sanıklar Avukatlara Saldırdı !

 

logoBasına ve Kamuoyuna

 

Hasan Ferit Gedik’in Gülsuyu Mahallesi’nde çeteler tarafından katledilmesinin ve birçok devrimcinin yaralanmasının ardından açılan davanın bu günkü duruşmasında çeteci sanıklar, solanda bulunan aile, avukat ve izleyicilere jandarma nezaretinde saldırmış, Genel Merkez Yöneticimiz Av. Gökmen Yeşil, başından yaralanmış olup sağlık durumu iyidir.

İstanbul Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi, başından itibaren davaya bakmamanın yollarını aramakta, sanıkların saldırgan tutumlarını engellemek bir yana davayı başka bir ile göndermek için olaylara seyirci kalmaktadır.

Duruşmalarda görevli kolluk kuvvetleri de çeteci sanıkların ve destekçilerinin saldırılarını engellemek bir yana duruşma salonunda bulunan aile, avukat ve izleyicilere saldırmaktadır.

Geçen hafta bir duruşmadan çıkan bir izleyici çeteciler tarafından silahla vurularak yaralanmıştır. Daha önce benzer saldırılar tekrarlanmıştır.

İşin özü devlet, emekçi semtlerde devrimcilerin başına musallat etmek istediği çetecileri yargılamamakta; adalet talep edenlere şiddet uygulamakta/uygulanmasına seyirci kalmaktadır.

Bu vesile ile baskılardan yılmadan adalet arayışını sürdüreceğimizi tekrar ilan ederiz.

Tüm halkımıza ve dostlarımıza, daha yüksek duyarlılık ve dayanışma gösterme çağırısında bulunuyoruz.

 Çağdaş Hukukçular Derneği

Genel Merkezi

 

 

Share Post