ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

ÇHD İstanbul Şube “TAKSİM 1 MAYIS ALANIDIR 1 MAYIS’TA TAKSİM’DEYİZ!”

1 mayısBASINA ve KAMUOYUNA

TAKSİM 1 MAYIS ALANIDIR 1 MAYIS’TA TAKSİM’DEYİZ!

Siyasi iktidar bu sene de Taksim’i emekçilere kapatacağını açıkladı. Bu sene de tahammülsüzlük ortaya konmuş oldu. Öyleki, geçtiğimiz gün 1 Mayıs’a katılım noktasında basın açıklaması yapmak isteyen tertip komitesine dahi polis gazlı saldırı gerçekleştirdi, insanlar gözaltına alındı. Açıkça ifade ediyoruz ki Taksim yasağı yasadışıdır, gayrimeşrudur ve hukuksuzdur.

Siyasi iktidar emekçileri, tüm muhalifleri ve halkı zapturapt altına almaya çalışmaktadır. Taksim’in emekçilere kapatılması kabul edilemezdir. Öte yandan Taksim yasağına karşı ortaya konan direniş meşru ve haklıdır. Şu çok açıktır ki mevcut yasak, aynı zamanda 1 Mayıs günü sergilenecek devlet saldırısının da şimdiden ilanıdır. Bu anlamıyla 1 Mayıs günü yaşanacak tüm olumsuzluklardan siyasal iktidar sorumlu olacaktır.

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi olarak 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağız. Tüm üyelerimizi, meslektaşlarımızı ve halkımızı Taksim’e çağırıyoruz. Derneğimiz avukatları o gün yaşanacak tüm hak ihlallerini ve gözaltıları takip edecek, karakol ve gözaltı birimlerinde olacaklar. 1 Mayıs günü gerçekleşecek gözaltılar ile ilgili olarak oluşturduğumuz kriz masası bünyesindeki aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Saygılarımızla. 25.04.2014

1 Mayıs Günü Yaşanacak Gözaltılar ve Hak İhlallerinde Arayacağınız Numaralarımız;

0212. 245 04 40

0507. 094 67 55

0506. 146 67 09

    ÇHD İstanbul Şube

Share Post