ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

ÇHD İSTANBUL ŞUBE YÖNETİCİSİ EBRU TİMTİK İŞKENCEYLE GÖZALTINA ALINDI!

20150921082934Derneğimiz İstanbul Şube yöneticisi ve Halkın Hukuk Bürosu üyesi Av. Ebru Timtik, İstanbul Yeniköy’deki Avusturya Konsolosluğu önünde açmış olduğu masaya yapılan polis saldırısı neticesinde gözaltına alındı.

İstanbul Şube yöneticimiz Av. Ebru Timtik, Avusturya’da pasaportuna el konulan bir müvekkili için İstanbul Yeniköy’deki Avusturya Konsolosluğu önünde bir destek masası açmıştı ve konu hakkında imza toplama çalışması yürütüyordu. Bugün öğle saatlerinde masa önüne gelen onlarca çevik kuvvet polisi hiçbir gerekçe olmaksızın şube yöneticimiz Av. Ebru Timtik ve müvekkillerini döverek ve yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı.

Avukat arkadaşımız Ebru Timtik, Sarıyer Asayiş Bürosuna götürüldü. Hukuka aykırı uygulamalar burada da sürdü. Av. Ebru Timtik karakolda arkadan kelepçelenerek nezarete atılmış durumda. Vücudunun çeşitli yerlerinde de darp izleri bulunmakta.

Derneğimiz İstanbul Şube yöneticisi Av. Ebru Timtik’in gözaltına alınması ve darp edilmesi kabul edilemezdir. Avukat arkadaşımıza saldıran kolluk görevlileri suç işlemişlerdir. Av. Ebru Timtik derhal serbest bırakılmalıdır.

Saygılarımızla. 21.09.2015

 

                                                                        Çağdaş Hukukçular Derneği

Genel Merkezi