ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

DAVETİMİZDİR

DAVETİMİZDİR
Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Selçuk Kozağaçlı’nın da aralarında bulunduğu 17 üyemiz 1 yıla yakın bir süredir adeta yargılama sürdürülmeksizin hapishanede tutulmaktadırlar. Bu 1 yıllık süre içerisinde, kötü muamele, işkence, tecrit, sürgün gibi akla gelebilecek tüm insanlık dışı muamelelere maruz bırakılan meslektaşlarımız 10 Eylül 2018 Pazartesi günü ilk defa hakim önüne çıkartılacaklar.
5 Eylül 2018 tarihine kadar süregelen SEGBİS dayatması nedeniyle, meslektaşlarımız ceza hukukunun temel ilkelerinden olan yüzyüzelik ilkesinin hayata geçirilebilmesi için dahi açlık grevi yapmakla karşı karşıya kaldılar. 5 Eylül 2018 tarihi itibariyle SEGBİS dayatması aşılmış olup, tüm tutuklu meslektaşlarımız duruşmaya getirileceklerdir.
10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında görülecek olan bu ilk duruşmaya tüm üyelerimizi, Türkiye’de hukuksuzluk bataklığından şikayetçi tüm hukukçuları, dostlarımızı davet ediyoruz. Hiç şüphe duyulmasın ki; 10 ila 14 Eylül tarihi meslektaşlarımızın yargılandığı değil, yargıladığı bir tarih olacaktır. Ülkenin içinde debelendiği bataklıkta, meslektaşlarımız, 10 ila 14 Eylül 2018 tarihleri arasında hukuk dersi vereceklerdir. Bizlere düşen ise, bu karanlık günlerde dayanışma dersi verebilmektir.
10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında tüm meslektaşlarımızı Bakırköy’e davet ediyoruz. Onlarca avukat tutuklu iken, onlarca avukat hakim yüzü görmeksizin alıkonulmuş, tecrite, sürgüne, işkenceye maruz bırakılmış iken, hayatın olağan akışının sürmesi mümkün değildir, dahası olağan akış sürmemelidir. Bugün 17 meslektaşımız şahsında, savunma hakkı, savunma mesleği sanık kürsüsüne oturtulmak istenmektedir. Bizlere düşen, duruşmanın süreceği bu bir hafta boyunca hukuksuzluğun üreticisi haline gelmiş adalet saraylarında olağanı sürdürmek değil ama, savunmanlığın ve savunma hakkının geleceği için bir mihenk taşı olarak tarihe geçecek bu davada saf tutmaktır. Hiçbir avukatın, bu davadan daha önemli bir davası olabileceğini düşünmüyoruz!
Bir kez daha hepinizi 10.09.2018 günü Bakırköy’de dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz!
Çağdaş Hukukçular Derneği
Genel Merkezi
Share Post