ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

DEMOKRAT YARGI VE EŞ BAŞKANI MUZAFFER ŞAKAR YALNIZ DEĞİLDİR!

20160310_611170OHAL ilanı ve peş peşe yayınlanan KHK’lerle, ülkenin dört bir yanında temel hak ve özgürlükler askıya alınmış, Anayasal temel hak ve özgürlüklerin tümüyle rafa kaldırılmasının zemini yaratılmıştır. İktidarın politikası, artık askeri darbe girişiminin engellenmesi ve darbeciler değildir. Türkiye Halkları, bugün siyasal iktidar tarafından ilan edilmiş, sivil bir darbe ile karşı karşıyadır.

OHAL süreci, tüm muhalefete yöneltilen tasfiye işleminin başlangıcıdır ve gayri meşrudur.

Bu tespitimizi ispatlayan girişimlerden biri bugün gerçekleşmiştir. Demokrat Yargı Eş Başkanı hâkim Muzaffer Şakar’ın Diyarbakır Adliyesindeki odası polis tarafından basılmış ve gözaltına alınmıştır.

“Türkiye’de Yargı Yoktur” ve “Yargıda Kumpasın Köşe Taşları AKP ve Cemaat” kitaplarının yazarlarından olan Muzaffer Şakar, Cemaatin iktidar olduğu dönemde Cemaate karşı en etkin mücadele yürüten Türkiye yargısındaki birkaç hâkimden birisidir.

Hatta bu nedenle, terfisi engellenmiş, hakkında bizzat cemaatçi müfettişler tarafından olumsuz notlar düzenlenmiş ve en son Yargıtay tetkik hâkimliği olmak üzere Türkiye yargısının hep en “alt” seviyelerinde çalışarak sebat etmeye devam etmiştir. Son olarak, 2016 yaz kararnamesi ile mesleki geçmişi ve çalışma tecrübesine rağmen Ankara’dan Diyarbakır’a gönderilmiştir.

Başta Diyarbakır’daki avukat arkadaşlarımız olmak üzere ÇHD, Demokrat Yargı ve Eş Başkanı Muzaffer Şakar’a sahip çıkacaktır.

Bu itibarla bizler; devrimci, demokrat, yurtsever tüm muhalif güçlerin bir araya gelmesinin acil bir sorumluluk olduğunu bir daha hatırlatıyor, bu mücadelenin bir parçası olduğumuzu yineliyoruz.

 

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ

CpkWfoZXEAAloli CpkWgKUWYAAyXlu