ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

DİLEK DOĞAN ÖLÜMSÜZDÜR!

Dilek Doğan1

“ekilir ekin geliriz 

ezilir un geliriz 

bir gider bin geliriz 

beni vurmak kurtuluş mu”

Hasan Hüseyin Kokmazgil 

DİLEK DOĞAN ÖLÜMSÜZDÜR!

Küçükarmutlu’daki evinin bahçesinde akrabalarıyla otururken baskına gelen özel harekât polisleri, eve ayakkabıyla değil galoşla girmeleri söylendiği için, 24 yaşındaki Dilek Doğan’ı göğsünden vurdular. Kaldırıldığı hastanede 18 Ekim Pazar gününden bu yana yaşam savaşı veriyordu, ancak yenik düştü…

Dilek’e yakın mesafeden ateş eden polisler hâlâ elini kolunu sallayarak dolaşıyor aramızda, hala görevleri başındalar. Baskın için geldiklerinde Dilek hakkında arama kararı olmamasına rağmen, “kılıfını” hazırlamak için Dilek hastanedeyken hakkında tez zamanda soruşturma açıldı. Dilek’in vuranlar hakkında açılan soruşturmaya ise derhâl kısıtlama kararı getirildi.

Her zaman olduğu gibi yandaş medyanın desteğini arkasına alan devlet, ardı ardına birbiri ile çelişen açıklamalar yaptı. Çatışma, canlı bomba açıklamaları yapan emniyet teşkilatı, son olarak “kaza kurşununa” kadar vardırdı meseleyi. Kendi yalanlarına kılıf uyduramayanlar, panikle kendilerini aklama çalışmalarına girişti.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda tutulan Dilek Doğan, bu akşam yaşamını yitirdi. Ailesinin bilgisi ve onayı olmadığı halde, apar topar hastaneden kaçırılarak Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Ölülerimizden bile korkanlar, Adli Tıp Kurumu’na avukatlarını almıyor, halka karşı polis yığınağı yapıyor.

Dilek’le birlikte bir kez daha katledildik. Katillerimizi biliyoruz, tanıyoruz!

Dilek’in katili; “AKP iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toroslar dolaşacak” diyenlerdir. Dilek’in katili; Diyarbakır’da, Suruç’ta, Okmeydanı’nda, Ankara’da halkımızı katleden çetelerle kol kola gezenlerdir. Dilek’in katili, devletleşmiş AKP iktidarıdır.

Katillerimizi tarih boyunca hiç unutmadık. Unutmayacağız, affetmeyeceğiz! Elbet hesap soracağımız o gün gelecek!

25.10.2015

Çağdaş Hukukçular Derneği

Genel Merkezi