ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

DİYARBAKIR KCK ANA DAVASINA ÇAĞRI

çhd logo2010 yılında Diyarbakır Özel Yetkili Mahkemede başlayan ve şu anda DİYARBAKIR 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE görülen KCK ANA DAVASININ son duruşmasında savcı mütalaa verdi. Bir sonraki duruşma 23 MAYIS 2016 – PAZARTESİ günü başlayacak.

191 kişinin yargılandığı davada, aralarında seçilmişler, Belediye başkan ve yöneticileri, DTK Eş Başkanları ve avukatlar da dâhil olmak üzere 148 kişi hakkında “örgüt yöneticiliği” ya da “örgüt üyeliği” suçundan ceza verilmesini talep edildi. Henüz dokunulmazlıkları kaldırılamadığı için 8 milletvekili hakkında ise tefrik kararı istendi.

Yargılamanın son süreçte adeta seri usule çevrilerek hızla karar verilmek istenmesi; yaşadığımız ağır faşizm koşullarından, Devletin Kürt Halkına yönelik uyguladığı baskı ve sindirme politikalarından, katliamlardan, kaldırılmak istenen dokunulmazlıklardan bağımsız değerlendirilemez. Devlet yürüttüğü savaşta, her zaman olduğu gibi hukuku ve mahkemeleri maşa olarak kullanmak niyet ve gayretinde.

Bu kirli tezgâhı boşa çıkarmak ve teşhir etmek için 23 Mayıs’ta yapılacak duruşmada, ÇHD olarak bizler de tüm gücümüzle Diyarbakır’da, yargılanan dostlarımızın yanında olacağız. Her alanda olduğu gibi, duruşma salonunda da hep birlikte, Faşizme Karşı Omuz Omuza olacağız!

Tüm üye ve meslektaşlarımızı, 23 Mayıs’ta Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak duruşmaya katılmaya
çağırıyoruz. 

Dayanışma ile…

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ

kck_dava1