ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

ELDH’ den Genel Başkan Selçuk Kozağaçlı’ya Mektup

Bill-horz

Dünya’da İnsan Hakları ve Demokrasi İçin Avrupa Hukukçular Birliği Genel Başkanı Bill Bowring  ile Genel Sekreter Thomas Schmidt Genel Başkan Av. Selçuk Kozağaçlı’nın doğum gününü Kandıra F Tipi Cezaevine yazdıkları mektupla kutladılar..

Kutlama mektubu aşağıda sunulmuştur.

 

Sevgili Selçuk , sevgili arkadaşım,

Şahsen ve ELDH adına,  bulunduğunuz   zor koşullar altında doğum gününüz kutluyor   ve en yakın zamanda  özgür olmanızı sağlamak için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi istiyoruz.Yine yakın gelecekte, bir araya gelmek için şans bulacağımızı da  ümit ediyoruz.

Biz hala  2012 Londra’daki İnsan Hakları Savunucuları Konferansı’nda yapmış olduğumuz toplantıyı hatırlıyoruz. Tabiki o buluşmamızda senin  yakın bir dönem içerisinde  bir mağdur durumuna düşebileceğini bilemezdik.

Bununla birlikte ELDH’deki tüm meslektaşlarımız ile birlikte duruşma günü gözlemci gönderilmesi için çaba sarfedilecektir.  Bu arada yapabileceğimiz başka bir şey varsa lütfen bildirin.

Hepimiz   sizin ve diğer ÇHD’li  meslektaşlarımızın tutuklanması nedeniyle şok olduk. Bizler gözaltı ve tutuklama  için hiçbir yasal dayanağının olmadığına eminiz.   Şu anda  altı ay geçti ve  doğum gününüzde  sizi  cezaevinde tutmaya devam ediyorlar.

Bizler  içerideki zamanınızı okumakla  geçirdiğinizi  biliyoruz.

Kendi kişisel çıkarları tehlikede olduğunda, mesleki görevlerini yerine getirmek için cesaret gösteren çok az avukat vardır.

Sizin gibi insan hakları, sendikal haklar ve demokrasi mücadelesinde haksızlık tehdidi altında olanlara yardım eden avukatlar  özgür olmalıdır.

Bizler garanti ediyoruz  ki;  dik ve cesur davranışınız  birçok avukat ve siyasi aktivist için  örnek olacak bundan emin olabilirsiniz.

En sıcak dileklerimizle..

 

 

Thomas Schmidt                                                        Bill Bowring

ELDH Secretary                                                         General ELDH President

Share Post