ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

EZİLENLERİN HUKUK BÜROSU YALNIZ DEĞİLDİR

Her sabah memleketin değişik illerinde avukatlara yapılan operasyonlarla uyanıyoruz güne. Son bir ay içerisinde çok sayıda avukatın bürosu basıldı, çok sayıda avukat gözaltına alındı yahut tutuklandı. Herkes “terörist”, kocaman yürekli adalet bakanlığı da adaletin tesisi için göz açtırmıyor. Savcılar ve hakimler arkadaşlarımızın evlerini ve bürolarını basıp, memleketin huzuru önünde engel olan “teröristi” arıyorlar.

Bu sabah da bu genel bahane ile Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatları arkadaşlarımızın evlerine ve bürolarına baskınlar yapılıp, meslektaşlarımız Av. Sezin Uçar ve Av. Özlem Gümüştaş gözaltına alındılar. Meselenin artık bir niyet okumaktan çok “düşmanlık” olduğunun farkındayız. Zira niyetleri gayet açık ve net; toplumsal mücadelenin her kesitine her zerresine saldırmak. En büyük mottoları da “terörist”!

Ezilenlerin Hukuk Bürosu kimdir sorusunu uzunca cevaplamamıza esasında gerek yok. Ezilenlerin mücadelesinde saf tutan her avukat bu büyük büronun, dostluğun, arkadaşlığın bir parçası. O yüzden ölçülemeyecek, sayılamayacak kadar büyük ve ortak değerlere sahibiz.

Öteki ilan edilen herkes için seferber oldu bugüne kadar Ezilenlerin Hukuk Bürosu. Karakollarda, mahkeme salonlarında, yoksul semtlerde, kent meydanlarında devletin bütün ceberrutluğuna karşı bir mücadele içinde oldular. Dostlarımızın çabasını bizlerin anlatmasına gerek yok. Büroları basılıp, gözaltına alınıyor olmaları bugüne kadar yaptıkları değerli işlerin nişanesi.

Bizi terörist ilan edip bürolarımızı basan cumhuriyet savcılarına sesleniyoruz ; birazcık mesleki onur taşıyorsanız makamlarınızdan istifa etmelisiniz. Kellenizin üzerindeki KHK ve FETÖ soruşturmaları korkusu ile iktidara yaranma çabasından vazgeçin. Bu ülkenin aydınlarını, gazetecilerini, üniversite hocalarını, avukatlarını, devrimcilerini, yurtseverlerini gözaltına alarak, tutuklayarak ancak örgütlü kötülüğün sopası olursunuz.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu faşizmin bu ikiyüzlü saldırısını da atlatacaktır. Baskı, gözaltı ve tutuklama “terörü” sökmeyecek; Çağdaş Hukukçular Derneği olarak yanlarındayız. Birlikte mücadele ettik, birlikte çoğalttık bu mücadeleyi. O yüzden kapısı açık her büro, Ezilenlerin Hukuk Bürosudur.

Bizler isimlerden ibaret avukatlar değiliz. Bizler yaptığımız işlere ve halkların mücadelesine koyduğumuz emeğe saygı duyarız. O yüzden ne operasyonlarınız ne de hukuk sopanız bu geleneği yolundan döndüremeyecek. Bu faşist uygulamalara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

Çağdaş Hukukçular Derneği

Share Post