ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

Güç gösterisi görünümündeki bu gibi saldırılar gerçekte rejimin acizlik göstergesidir.

BASINA VE KAMUOYUNA

AKP iktidarı bir kez daha halkların ve ezilenlerin büyük bedeller ödeyerek elde ettiği kazanımları kalıcı olarak tanımayacağını kanla ilan etti.

Bugün Diyarbakır Lice’de Mahsum Korkmaz’ın heykeline saldıran kolluk güçleri, heykeli yıktı ve yıkıma tepki gösteren Mehdi Taşkın’ı katletti.

Heykel kırılmasını, mezarlık yakılmasını ve halkın üzerine ateş açılarak bir insanın katledilmesini lanetliyoruz. Güç gösterisi görünümündeki bu gibi saldırılar gerçekte rejimin acizlik göstergesidir.

Kürt halkının değer verdiği ve mücadele tarihine ait kabul ettiği sembollere karşı yürütülen bu kanlı saldırı derhal durdurulmalıdır.

Tarihleri, ekmekleri ve özgürlükleri için mücadele eden halkların, yoksulların ve işçi sınıfının hiçbir kazanımı faşizmin keyfine terk edilemez, edilmeyecektir.

Siyasal iktidar ezilenleri çaresiz ve sahipsiz zannetmemelidir. Ulusal veya sınıfsal kazanımları için mücadele edenler oldukça; onların yanında, içinde, onlarla birlikte dövüşenler olacaktır.

Devlet tarafından katledilen Mehdi Taşkın’ın ailesine ve yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılar için endişelerini paylaşıyor ve iyi haberler bekliyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bu saldırının sorumlularının da yargı ve halk önünde hesap vermesi için üzerimize düşeni yapacağız.

Çağdaş Hukukçular Derneği,  hakları için mücadele edenlerin avukatlığını kararlılıkla sürdürecektir.

Saygılarımızla.19.08.2014

 

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ

Share Post