ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

HALKLARIMIZA, ÜYELERİMİZE, DOSTLARIMIZA…

chd-logo

 

11.11.2016 tarihinde Ankara Genel Merkez ve Ankara Şubemiz Valilik kararı ile mühürlenmiş, ardından AKP hükümetinin 22.11.2016 tarihli Derneğimizin kapatılmasını da içeren kararnamesi yayımlanmıştır. Bu karar 12 Eylül askeri faşist darbesinden sonra Derneğimiz hakkında verilen ikinci faaliyet durdurma/kapatma kararıdır.

Üye ve dostlarımız ilk günden itibaren her alanda tepki ve protestolarını ortaya koymaya devam etmektedirler.

Geçtiğimiz hafta başlayan il şubelerimizin değerlendirme toplantıları, İstanbul’da Genişletilmiş Genel Yönetim toplantımızla sonuçlanmıştır. Değerlendirme toplantı sonuçlarımızı bir parçası olmaktan gurur duyduğumuz toplumsal muhalefete, halklarımıza, tüm üye ve dostlarımıza duyurmayı bir borç biliyoruz:

  1. Ülkemizin içinden geçtiği hukuksuzluk sürecinde, öncelikle ve en önemlisi görev ve sorumluluklarımızın farkında ve başındayız.
  2. ÇHD, siyasi iktidarın izniyle kurulmamış, icazeti ile büyümemiştir. ÇHD, Türkiye devrimci muhalefetinin avukatları tarafından kurulmuş, ölüm dâhil bedel ödeyerek bu günlere gelmiş bir demokratik kitle örgütüdür. Meşruluğunu ve faaliyet gücünü, üyelerinin birlikte olma iradesinden, ezilenlerin, emekçilerin kabulünden alır. Dolayısı ile siyasi iktidarların kararları ile kapanıp açılmaz, örgütlenme hakkımız ortadan kaldırılamaz.
  3. Genelde ülkemizde yaşanan hukuksuzluk halini, özelde demokratik kitle örgütlerine yönelen saldırıları sokakta teşhir edeceğiz, müvekkillerimizle meydanlarda buluşacağız.
  4. Ülkemizde giderek artan basın yayın sansürünü geliştireceğimiz özgün yöntemlerle aşacağız. Bu sayede ihtiyaç duyan her yurttaş, burjuva medyanın çarpıtma ve inayetine muhtaç kalmadan hukukçulara ulaşacak, hukukçular kendilerini ifade edecek pek çok araca sahip olacaktır.
  5. Üye ve dostlarımızla daha çok bir araya geleceğiz, emekçilerin ihtiyaçlarına daha çok cevap olacağız.
  6. Bizim birbirimize, emekçilere olan inancımız tamdır, kimseyi yalnız bırakma niyetimiz yoktur.
  7. Her türlü fiziki mekân, unvan, sıfat bizim için ikincildir; “anamız amele sınıfıdır”.

Bu inanç ve kararlılıkla gelecek güzel ve onurlu günler için imkânı ölçüsünde, gücü yettiğince direnen halklarımızı, emekçileri, ezilenleri, üye ve dostlarımızı selamlıyoruz.

 

24.11.2016

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ

whatsapp-image-2016-11-24-at-16-58-11whatsapp-image-2016-11-24-at-16-11-16-1whatsapp-image-2016-11-24-at-16-09-48