ÇHD Susmadı, Susmayacak!

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ’NE YÖNELİK SALDIRIYI LANETLİYORUZ!

hdp logoBASINA VE KAMUOYUNA

Halkların Demokratik Partisi’ne Yönelik Saldırıyı Lanetliyoruz!

Bu sabah itibari ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’ne silahlı saldırıda bulunulduğunu ve o esnada orada bulunan HDP Ankara İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Karataş’ın boğazının kesilmesi, vücudunun çeşitli yerlerine bıçak darbeleri vurulması sureti ile ağır yaralandığını öğrenmiş bulunuyoruz.
Öncelikle HDP Ankara İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Karataş’ın bir an önce sağlığına kavuşmasını dileriz.
Siyasal iktidar uzunca bir süredir saldırgan dili ile HDP ve bileşenlerini tehdit etmekte, Devlet’in ve AKP’nin en yetkili ağızları “sabrın taşmasından” “sabır taşınca olacaklardan” bahsedilerek halkın bir kesimi düşmanlığa tahrik etmekte; “siyasal parti olsunlar” söylemleri ile HDP ve bileşenleri kriminalize edilmeye çalışılmaktadır.
Ülkede nerede ise her siyasal eylemini şiddetli bir kolluk saldırısı ile karşılayan, tüm demokratik talepleri korku ile sindirme çabasına giren siyasal iktidarın muhalif kesimleri “şeytanlaştırma” faaliyeti, en hafif anlatımla, bu günkü saldırıya zemin hazırlamıştır.
Kamuoyu “boğaz kesmenin” hangi çetelerin yöntemi olduğunu iyi bilmekte, Kürt Siyasal Hareketi, Ortadoğu’da bu çetelere karşı tüm ezilen halklar adına ve onlarla birlikte bir ölüm kalım savaşı yürütmektedir. Bir taraf kafa kesip, esir aldıkları kadınları pazarlarken; diğer taraf hayatı, kadını, halkı savunmaktadır. Bu onurlu mücadele karşısında, “ikisi de terörist”, “Kobanê’de sivil yok”, “neden bu kadar önemli, anlamıyoruz” yollu açıklamalar, bu çetelere cesaret vermekte, Türkiye’de himaye edildiklerine dair hissiyatı kuvvetlendirmektedir.
O zaman, kim şeytanlaştırıyorsa, kim himaye ediyorsa, kim cesaret veriyorsa bu saldırının asıl sorumlusu da odur.
Çağdaş Hukukçular Derneği olarak HDP’ye dönük alçakça saldırıyı lanetliyor, bu saldırılar karşısında HDP’nin yanında olduğumuzu, sürecin takipçisi olacağımızı bir kez daha tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.

Biji Bratiya Gelan!
Yaşasın Halkların Kardeşliği!
Kahrolsun Faşizm!
Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz!

04.11.2014
ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

hdp-meclis-uyesine-bicakli-saldiri-4-6654930_x_7755_400