ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

İZMİR ATATÜRK LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE AÇIK MEKTUP…

BERKİN ELVAN İÇİN ADALET İSTEYEN ÖĞRENCİLERİNİZE AÇTIĞINIZ SORUŞTURMALARI GERİ ÇEKİN!

berkin elvanDevlet dersinde öldürülen çocuk: Berkin Elvan…

269 gün komada kalan, 15 yaşında 16 kiloda…

Üniformalı katilleri belli, emri verenler belli…

Adaletsizliğe ses çıkaran milyonlar sokaklara döküldü.

“Bir teneffüs daha yaşasa, tabiattan kalkacağı” kara tahtalara “Berkin” yazdılar öğrencileriniz, “Nerede?” diye sordular. “Burada olabilirdi.” dediler. Sadece, adalet istediler. Öğrencileriniz vicdanını dinledi.

Bunun için, okul yönetiminiz tarafından soruşturmayla sindirilmeye, cezalandırılmaya çalışılıyorlar!

1888 yılında kurulan bu köklü okul adaletsizliğin değil, vicdanlı, onurlu öğrencilerinin yanında olmalıdır. Sizler, yüz akı bu çocuklarla ancak gurur duymalısınız!

Meşru ve haklı talepleri dile getiren öğrencilere açılan soruşturmalar, ifade özgürlüğüne yönelmiş açık bir saldırıdır. Bir eğitim kurumu için utanç vesilesi olan bu soruşturmalar derhal geri çekilmelidir. Bu okulun onurlu öğrencilerini cezalandıramazsınız!

Binlerce mezununuz, İzmir Atatürk Lisesi’nde öğrenim görmekle gurur duyan binlerce öğrenciniz okullarına bu kara lekenin sürülmesine izin vermeyeceklerdir. Onlara da buradan çağrımızdır:

Berkin’in arkadaşlarına sahip çıkın! İzmir Atatürk Lisesi’ne bu kara lekenin sürülmesine izin vermeyin!

Bizler, Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlar olarak Berkin’in arkadaşlarının yanındayız. Düşünce ve ifade özgürlüğüne ve halkın hak/adalet arama mücadelesine yönelmiş açık bir saldırı olarak kabul ettiğimiz bu soruşturmalar karşısında, cezalandırılmak istenen öğrencilerin avukatları olmakla gurur duyacağız.13.03.2015

Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi

izmir atatürk lisesi