ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

KOBANE ZAFERİNİ SELAMLIYORUZ

 

Basına ve Kamuoyuna

KOBANE ZAFERİNİ SELAMLIYORUZ

 

kobane2Kobane, mazlum Kürt halkının yurdunu işgale kalkışan IŞİD çetelerinden nihayet temizlendi. Günlerdir IŞİD’e karşı sokak sokak, mahalle mahalle direnen Kürt halkı, bugün itibariyle IŞİD çetesine karşı zafer kazanmış durumda. Kobane zaferi Kürt halkına kutlu olsun.

 Rojava ve Kobane’nin YPG/YPJ öncülüğündeki yiğit savaşçıları, Kürdistan’ın genç ve yaşlı tüm çocukları, Türkiyeli devrimciler ve komünistler ve dünyanın diğer enternasyonalist gönüllüleri zulmün zaferine geçit vermediler.

Ortadoğu’da kendi dışındaki bütün ezilen halklara, farklı inanç gruplarına ve yoksullara saldıran karşı devrimci IŞİD, bugün bölge halklarının düşmanıdır. Bu düşmanın Kobane’den sökülüp atılması direnen diğer halklarımıza en büyük moraldir.  Temennimiz sürecin bundan sonra devrimcilerin kontrolünde ilerlemesidir. Kobane’de, Rojova’da yaratılanın mücadelemize yeni pratiklerin kazandırdığına ve davamızı büyüteceğine inanıyoruz.

Evet, savaş daha bitmedi: Emperyalist haydutların ve ülkemizdeki iktidar güçlerinin maddi, tıbbi, lojistik, askeri her türlü desteği ile Ortadoğu halkalarının celladına dönüştürülen  çeteler tüm bölgeden ve dünyadan temizlenene kadar halklarımızın mücadelesi sürecektir. Yüzbinlerce insanın katline ortak olan, “Kobane düştü düşecek” diyerek kutlama yapan, direnişe destek amacıyla yapılan eylemlerde onlarca yurttaşımızı katleden emperyalist güçler ve ülkemiz egemenleri hem tarih önünde hem de halklarımızın adalet mücadelesinde hesap verecekler ve yargılanacaklardır.

Kobane’den doğan özgürlük nehirlerini selamlıyoruz!

Özgürlüğün zulme karşı direnişini selamlıyoruz!

Karşı devrimci IŞİD saldırısını tarihe gömen ve bu uğurda şehit düşen ve direnen tüm özgürlük savaşçılarını selamlıyor ve saygıyla anıyoruz!

Çağdaş Hukukçular Derneği

Genel Merkezi

Share Post