ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

MESLEKTAŞIMIZ AV. DENİZ SÜRGÜT YALNIZ DEĞİLDİR!

11863496_1018875131490449_6025653778756919206_n

FAŞİZM SALDIRMAYA DEVAM EDİYOR!

Parlamento devre dışı, kurulmamış ve güvenoyu almamış, seçimle düşürülmüş bir hükümet, tüm demokrasi güçlerine karşı saldırıya devam ediyor.

Seçimi kaybetmiş hükümet, ülkeyi iç savaş koşullarına götürüyor. Arkası Ortadoğu’da Türkiye’nin de katıldığı bir bölgesel savaştır.

Saldırı avukatlara da sıçradı. Özgürlükçü Hukukçular Derneği üyesi Avukat Deniz Sürgüt Şırnak İdil ilçesinde komplotif biçimde gözaltına alınmıştır. Gözaltı süresinde işkence görmüştür. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir.

Devlet güçleri, yasal protesto gösterilerine amansızca saldırmakta, parlamento dışında sokak muhalefetini de bastırmaya çalışmaktadır.

Çağlayan Adliyesi önünde, Deniz Sürgüt’ün gözaltına alınmasını protesto eden ÖHD üyesi avukatlara da polis saldırmıştır.

Meslektaşımız Deniz Sürgüt’ün gözaltına alınmasını, protestocu arkadaşlarımıza yapılan polis saldırısı ve biber gazı sıkılmasını şiddetle protesto ediyoruz.

Haksız gözaltıların, baskınların, tutuklama ve infazların takipçisiyiz. Mazlum ülke ve bölge halklarına, her alandan demokrasi güçlerine yapılan her saldırının hukuken hesabı sorulacaktır.

Bu kavga faşizme karşı, bu kavga Hürriyet kavgasıdır! 

Çağdaş Hukukçular Derneği

Genel Merkezi