ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

MÜNİP ERMİŞ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

 

MÜNİP ERMİŞ DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ

Olağanüstü hal ilanı ile birlikte başlayan ve bir tasfiye harekatına dönüşen operasyonlara bugün bir yenisi eklendi. Derneğimiz Başkan Yardımcısı Münip Ermiş’in de aralarında olduğu 26 avukatın ev ve ofisleri için arama kararı alındı. Başkan yardımcımız Münip Ermiş aramanın ardından gözaltına alındı. Derneğimiz bütün bir gücü ile birlikte Münip Ermiş’in yanındadır ve bu saldırıyı savuşturacaktır.

Derneğimizin avukatlık çizgisi ve geleneği ortadadır. Kurulduğumuz günden beri baskı ve sindirme operasyonları karşısında yılmadık, susmadık. Bugün de kimse farklı bir tavır içerisinde olacağımızı beklemesin. Münip Ermiş, halihazırda başkan yardımcımız olmasının yanı sıra, derneğimiz içerisinde yıllardır önemli görevler üstlenmiş, bu derneğin avukatlık çizgisinin önemli temsilcilerindendir. Münip Ermiş; Gezi’nin avukatıdır, derelerine HES kurulmasın diye mücadele eden halkın avukatıdır, hak ihlallerine karşı mücadelenin avukatıdır. Egemenler özel yetkili savcılardan bir imparatorluk kurmuş iken, Osman Şanal’ı en önde protesto eden avukatlardandır. Başkan yardımcımıza karşı girişilmiş bu saldırı, derneğimize yapılmıştır. Bu saldırıyı püskürtmek için tüm gücümüzle çalışacağımızdan kimse şüphe duymasın.

AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanı, toplumsal alanın tüm muhalif kesimlerine baskıyı derinleştirerek, bir sivil darbenin taşlarını döşemektedir. Biliyoruz ki, bu plan karşısındaki tek samimi ve güçlü engel, bu toplumun ilerici, devrimci, yurtsever güçleridir. Bu nedenle bugün Münip Ermiş şahsında yaşadığımız bu saldırıların benzerlerinin olacağı da açıktır. Zira kurumsallaştırılmaya çalışılan bu keyfilik ve baskı ortamında, sesini çıkarmaktan korkmayan unsurlar, gücünün bekası için uğraşan iktidar odaklarının en büyük kabusudur.

Buradan tüm devrimci demokrat yurtsever kamuoyuna söz veriyoruz. ÇHD, kendi bekası için herkese zulmetmekten geri durmayan iktidar odaklarının kabusu olmaya devam edecektir. Faşizme karşı mücadele bizler için yeni bir görev değil ama kuruluşumuzdan beri duruşumuzla, geleneğimizle bir an bile ödün vermediğimiz doğal bir varlık nedenidir.

Bütün üyelerimizi, dostlarımızı Münip Ermiş ile dayanışmak için sesini yükseltmeye çağırıyoruz.

Münip Ermiş derhal serbest bırakılmalıdır!

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkezi

avukatlarin-basin-aciklamasina-biber-gazli-mudahale_3495_dhaphoto4

Share Post