ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

POLİS ALANYA’DA AVUKAT ARKADAŞLARIMIZI HASTANELİK ETTİ! HUKUK ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRIMIZDIR; BUGÜN SUSMAYIN!

POLİS ALANYA’DA AVUKAIMG-20151014-WA0001T ARKADAŞLARIMIZI HASTANELİK ETTİ! HUKUK ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRIMIZDIR; BUGÜN SUSMAYIN!
Dün Alanya’da, katliamı kınamak ve duruşma boykotu çağrısı yapmak amacıyla Çağdaş Hukukçular Derneği Alanya Şubesi; siyasal partiler, sendikalar ve demokratik kurumların da destek verdiği bir basın açıklaması yapmak istedi. Basın açıklamasına polis tarafından saldırıldı.
Basın açıklamasının yaptırılmaması talimatını veren Alanya Başsavcısı avukatlara “ üzerinizde cübbe var, her cübbeli avukat mı nerden bileyim” gibi muğlak gerekçelerle yanıt verdi.
Bugün Antalya Şubemizin ve Antalya Barosu yönetici ve üyelerinin desteğiyle Alanya şubemiz aynı basın açıklamasını yapmak istedi.
İktidar yanlısı düşünce dışında her düşünceye ve ifadeye karşı tahammülü olmayan yargı mensupları, basın açıklamamıza yeni bir saldırı örgütlediler. Avukat arkadaşlarımızın kelimesini duymaya dahi sabredemediler. IMG-20151014-WA0007
Saldırı sonucunda çok sayıda avukat arkadaşımız yaralandı. Aralarında ÇHD Genel Başkan Yardımcısı Münip Ermiş, Alanya Şube Başkanı Canel Durak, Antalya Şube Başkanı Nusret Gürgöz, Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyesi Polat Balkan olduğu 7 kişinin hastanede tedavisi devam etmektedir. Diğer avukat arkadaşlarımız ayakta tedavi edilmişlerdir.
Bize bu hastane raporu içeriğinde açıklama yazdıran sorumluları kafamıza kazıdık. Kendilerinin sesi dışında hiçbir ses duyulmasını istemeyenlere hukuktan bahsetmeyeceğiz. Çünkü “her avukat cübbesi giyenin” avukat olduğunu biz biliyoruz, çünkü o cübbeyi giymek cesaret istiyor. Ancak her takım elbise giyip kravat takan kendini hukukçu zannetmesin.
Yaralanan avukat arkadaşlarımız yüzümüzün akıdır. Ancak bu süreçte suskunluğunu koruyan “meslek örgütlerine” , hukuk örgütlerine bir çift sözümüz var.
Susacaksanız, meslektaşlarınıza yapılan saldırıyı görmezden gelip koltuklarınızda oturacaksanız bundan böyle sizi de saldırıları yapanların yanında sayacağız. Avukatlar hastanelere taşınırken tek bir söz etmemenin vebali büyüktür.
Biz avukatlığı her zaman yaptığımız gibi sokakta, mücadele alanlarında yürüteceğiz. Bu gün yanımızda olan, ülkenin dört bir yanından dayanışma dileklerini ifade eden dostlarımızı da, saldırıyı görmezden gelerek avukatları iktidarın şiddet aygıtına terk edenleri de unutmuyoruz bilesiniz!
ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ   IMG-20151014-WA0026

Share Post