ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

POLİS İSTANBUL GAZİ MAHALLESİNDE HALKA SİLAHLA SALDIRIYOR!

CbMNj4wWcAE1OG914 Şubat 2016 Pazar günü saat 18.00 itibarıyla Derneğimize ulaşan bilgilere göre, Kürt illerindeki kuşatma ve katliamları protesto etmek için İstanbul Gazi Mahallesinde düzenlenecek olan bir yürüyüşe, henüz kortej oluşmadan polis tarafından silahlı saldırıda bulunuldu, kitlenin üzerine doğrudan ateş açıldı.

Yüzünden, göğsünden ve bacağından ateşli silah yarası almış genç insanların olduğu belirtiliyor. İlk gelen bilgilere göre, Murat Aslan açılan ateş ile göğsünden ve çenesinden vuruldu, Burçin Aydoğdu, Mahmud Ahmed ve Serkan Fikir de polis saldırısı sonucu yaralandı.

Açıklama saatimiz itibarıyla saldırı Cemevi ve civarında sürmektedir.

Muhalifleri yıldırıp sindirmek, devrimcileri, Kürtleri, Alevileri, rejime tabi kılmak için halklara karşı yöneltilmiş silahlı saldırganlığın yalnızca Kürt illeri ile sınırlı kalmayacağını, sistematik bir şekilde ülkenin geneline aktarılarak devam edeceğini daha önceki açıklamalarımızda belirtmiş ve uyarmıştık: Bu Faşizmdir!

Diyarbakır-Sur ve Şırnak-Cizre katliamları ve direnişleri, faşizmin artık kendisini hiçbir  “anayasal” rejim veya “mevzuat” ile sınırlamadığını göstermiş durumda.

Cizre’de, Silopi’de, Sur’da veya İstanbul’da, halka karşı işlenen tüm suçları ve faillerini kaydediyoruz, tanıyoruz, raporluyoruz. Elbette halka karşı işlenen bu suçların hesabı sorulacaktır ve bizler de halkın avukatları olarak ellerimizde gerçeğin bilgisiyle orada olacağız.

Bugün nasıl faşizme karşı direniyorsak, yarın da bu saldırıların sorumlularından hesap sorulması için tüm imkânları harekete geçireceğiz.

Halka karşı silahlı saldırganlığa derhal son verilmelidir!

Tüm kamuoyunun dikkatini bu saldırıya çekmek ve saldırıya uğrayıp direnenlerle birlikte olmak için çağrı yapıyoruz.

Bu kavga Faşizme karşı, bu kavga Hürriyet kavgasıdır!

 

14.02.2016

ÇHD GENEL MERKEZİ