ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

POLİSİ VE YARGISIYLA KEMAL KURKUT’UN KATİLİ DEVLETTİR

POLİSİ VE YARGISIYLA KEMAL KURKUT’UN KATİLİ DEVLETTİR!

Yaşatılan zulme elindeki su şişesi ve çırılçıplak bedeni ile karşı koyan Kemal Kurkut, tüm dünyanın gözleri önünde katledildi.

Devlet yetkililerinin Kemal’i “canlı bomba” diye lanse etmesi ve olayın vaka-i adiyeden olması, orada bulunan bir muhabirin çektiği fotoğraflar sayesinde boşa düştü.

Yargı sistemi Kemal’in katilinin “delil yetersizliği” gerekçesiyle beraatine hükmederken, aynı yargı sistemi fotoğrafları çeken muhabirin iki kere evini bastı, hakkında dava açtı ve 20 yıla kadar hapsini istiyor!

İnsan hakları ve yargı reformlarının yeniden ısıtılarak servis edilmeye çalışıldığı bu günlerde, aslında hepimizin yaşadığı gerçekler “Kemal Kurkut” şahsında tüm çıplaklığı ile önümüzde duruyor.

Kemal Kurkut, bu topraklarda ezilen ve sindirilmeye çalışılan tüm halkların, tüm sınıfların simgesidir artık. Siyasal iktidarın değirmenine su taşıyan yargı sistemi; katilleri, koruyanları, teşvik edenleri, göz yumanları aklamaya devam etse de, bizler unutmayacağız!

Yaşatılan bu zulüm, bu adaletsizlik son bulana dek Kemal Kurkut’ların sesi olmaya; katillerinin ve tüm sorumlularının hesap vereceği günler gelene dek mücadele etmeye devam edeceğiz.

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

Share Post