ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

TAHİR ELÇİ BUGÜN SOKAK ORTASINDA KATLEDİLDİ!

tahir elçiYOLDAŞIMIZ, DOSTUMUZ, ARKADAŞIMIZ, BAŞKANIMIZ,

DİYARBAKIR BARO BAŞKANI TAHİR ELÇİ BUGÜN SOKAK ORTASINDA KATLEDİLDİ!

Tahir Elçi, bir grup avukat ile bugün Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yapmış olduğu bir basın açıklaması sırasında, başına isabet eden tek kurşunla katledildi ve yaklaşık 15 avukat halen Sur ilçesinde mahsur durumda.

1 Kasım seçimleri öncesinde bir televizyon programında yaptığı açıklamalardan sonra hakkında yakalama kararı verilen ve soruşturma başlatılan Av. Tahir Elçi bugün beyan ettiği düşüncelerinden dolayı öldürüldü.

Bu topraklarda siyasi infazların, katliamların kimler tarafından nasıl işlendiğini, bu cinayetlerin cezasızlık politikası ile nasıl sonuçlandığını en iyi bilenlerden biri kuşkusuz Tahir Elçi idi. Hayatı infaz, kayıp, işkence ile mücadeleyle, hak ve adalet mücadelesi ile geçti. Ve maalesef mücadele ettiği yöntemlerle katledildi.

Tahir Elçi’ye sıkılan  kurşunun faili bellidir. Av. Faik Candan’a, Av. Medet Serhat’a ve Av. Fuat Erdoğan’a kurşun sıkan el bu kez de Tahir Elçi’ye kurşun sıkmıştır.

Bir Baro Başkanının katledilmesi sıradan bir olay olarak değerlendirilemez. Biz de öyle değerlendirmiyoruz.

Tahir Elçi’ye sıkılan kurşun Kürt Halkının onurlu ve direngen mücadelesine sıkılmıştır. Siyasal iktidar, bugün adeta 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri ile sıkıyönetim uygulamalarıyla dize getiremediği bir Halktan intikam almaya çalışmaktadır. Bu asla kabul edilemez bir durumdur. Ve bilinmelidir ki asla başarılı da olamayacak bir politikadır.

Av. Tahir Elçi’nin mücadelesini ve davasını selamlıyoruz. Bir kez daha buradan söz veriyoruz, davan davamızdır. Katillerine asla huzur vermeyeceğiz ve cezalandırılıncaya kadar mücadele edeceğiz.

Bütün üyelerimizi, dostlarımızı, arkadaşımız, yoldaşımız ve başkanımız Tahir Elçi’yi uğurlamak üzere yarın Diyarbakır’a çağırıyoruz.

TAHİR ELÇİ ÖLÜMSÜZDÜR!

KAHROLSUN FAŞİZM, YAŞASIN HALKLARIN ONURLU MÜCADELESİ!

 

28.11.2015

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ