ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

TÜM ŞUBELERİMİZE ÇAĞRI: 15 OCAK’TA DİYARBAKIR’DAYIZ

çhd-logo-300x300DEĞERLİ ŞUBE YÖNETİCİ VE ÜYELERİMİZ;

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkezi’nin hava muhalefeti nedeniyle ertelenen gözlem, ziyaret, raporlama ve Sur ilçesi ablukasına etkin müdahale amaçlı DİYARBAKIR ZİYARETİ, 9-10 Ocak Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu kararıyla 15 OCAK 2016 CUMA günü için yeniden kararlaştırılmıştır.

Diyarbakır, Cizre, Dargeçit, Silopi, Nusaybin ve haberleri henüz bize ulaşmamış birçok kentte uygulanan abluka ve siviller üzerinde askeri mühimmat kullanılan ağır saldırılar ikinci ayını doldurmaktadır.

Siyasal iktidar, Kürt Halkı ve yaşadığı topraklarla yetinmeyerek İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendisi açısından “sorun” kabul ettiği semt ve mahallelerde aynı abluka yöntemi ile tehcir, sindirme, kitlesel tutukluluk ve kentsel dönüşüm planlamaktadır. İlgili Bakanlar Kurulu gündemi bizzat planlayıcıları tarafından basına sızdırılmıştır.

ÇHD kırk yıllık birikimini faşizme karşı avukat mücadelesi ile oluşturmuş, askeri cuntalar, sıkıyönetim ve olağanüstü hal karşısında geri adım atmamıştır.

Bize güvenen ve inanan ülke halklarını tarihimiz boyunca yalnız bırakmadığımız gibi; bugün de Kürt Halkını yalnız bırakmayacağız.

Tüm Şube yöneticilerimizi ve üyelerimizi, öncelikli ve acil bir program olarak DİYARBAKIR ÇALIŞMASINI HAZIRLAMAYA VE KATILIMINI ARTIRMAYA çağırıyoruz.

 

YAŞAMIMIZA, ONURUMUZA SAHİP ÇIKIYORUZ!

BU KAVGA FAŞİZME KARŞI BU KAVGA HÜRRİYET KAVGASIDIR! 

 

12.01.2015

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ

ÇHD 15 OCAK DİYARBAKIR ÇAĞRI