ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YALNIZ DEĞİLDİR

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ YALNIZ DEĞİLDİR

COVİD-19 salgını ülkede baş edilemez boyutları çoktan aşmış ve mevcut sağlık sistemi var olan yükü taşıyamaz durumda. Siyasal iktidar ise gerekli olan tedbirleri acilen hayata geçirmek yerine, geçici de olsa sermayenin devamını sağlamak ve aslında çökmüş olan ekonomik sistemin enkazı altında kalmamak için milyonlarca yurttaşı göz göre göre ölüme sürüklüyor.

Her gün, her saat ölüyoruz! Sağlık hizmetine erişemeyen yoksullar kendi kaderine çoktan terk edilmiş durumda. Güvenceden yoksun kölelik koşullarında çalıştırılan işçi sınıfına, “ya işsiz kalarak açlıktan ya da salgın nedeniyle ölümü seç” deniyor. Büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çalışan hekimler ve sağlık çalışanları, insanlık dışı koşullarda ölümle burun buruna, salgınla mücadele etmeye çalışıyorlar.

“Sosyal mesafe kurallarına uyalım, maskemizi takalım” düzeyindeki telkin ve önerilerle ile yetinmeyi tercih eden Sağlık Bakanı başta olmak üzere tüm yetkililer, siyasal iktidar eliyle hepimize yaşatılan bu katliamın suç ortağıdır.

Her ne kadar devlet yetkilileri salgının boyutuna dair çarpıcı gerçeği resmi verilerle gizlemeye çalışsa da, bu ülkede hala “İyi Hekimler” var! COVID-19 salgınına dair duyarlılığın ve tedbirlerin arttırılması için 14 Eylül – 18 Eylül 2020 tarihlerini  Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz Haftası ilan eden ve “suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanlara tarihsel sorumluluklarını yılmadan, her gün hatırlatmaya devam edeceğiz”  diyen Türk Tabipleri Birliği, kendi üzerine düşen tarihsel sorumluluğunu layıkıyla yerine getiriyor.

Tam da bu nedenle, siyasal iktidarın küçük ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli, bu ortaklıkta üzerine düşen tetikçilik görevini bir kez daha yerine getirmek üzere hızla sahnelerde boy gösterdi ve savurduğu tehditlerle TTB’yi hedef aldı.

Ancak bilmelisiniz ki, ülkenin sağlık emekçileri, hekimleri ve onların meslek örgütü olan Türk Tabipleri Birliği yalnız değildir. Kendi çıkarlarınız için hayatlarımızı hiçe sayarak, bizlerden saklamaya çalıştığınız gerçeği saklayamıyorsunuz! Zira gerçek, tüm yakıcılığı ile hayatın her alanında karşımızda!

Çağdaş Hukukçular Derneği olarak; her türlü baskı ve saldırıya rağmen hekimlik meslek etik kuralları bilinci ile halk sağlığını her şeyden üstün tutan TTB’yi bu onurlu duruşu nedeniyle selamlıyoruz. Tüm demokratik kamuoyunu, meslektaşlarımızı ve üyelerimizi; Türk Tabipleri Birliği ve sağlık emekçilerinin yanında olmaya, TTB’nin yükselttiği bu sese bulunduğumuz her yerde ses katarak dayanışmaya davet ediyoruz.

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

Share Post