ÇHD Susmadı, Susmayacak!

TWİTTER’I KAPATAN KARARLARA İTİRAZ ETTİK

 

BASINA ve KAMUOYUNA

BAŞBAKAN YARGIYA TALİMAT VERMEYE DEVAM EDİYOR! TWİTTER’A ERİŞİM ENGELLENDİ TWİTTER’I KAPATAN KARARLARA İTİRAZ ETTİK

 

chdBaşbakan kendisine muhalif her sesi kesmeye çalışmaya devam ediyor. Yargıya sürekli talimatlar vererek, ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Geçtiğimiz gün televizyonlarda, “ twitter’ın kökünü kazıyacağız” diyerek yargıya yeni bir talimat daha verdi. Dün ise yargı da gereğini yaptı ve twitter’a erişim mahkeme kararlarıyla engellendi.

 

Derneğimiz twitter’a erişimi engelleyen İstanbul Anadolu Adliyesi 14. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul Anadolu Adliyesi 5. Sulh Ceza Mahkemesi ve Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesinin kararlarına bugün itibariyle gerekli itirazları yapmıştır.

Öte yandan TİB’in sitesinde yer alan ve (TMK 10. Madde ile görevli) İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın 20.03.2014’te aldığı belirtilen kararına ulaşılamamıştır. TMK 10. Maddenin kaldırılmış olması bir tarafa, bahsi geçen karar Çağlayan adliyesinde konunun karar mercisi olan hiçbir savcılık ve mahkemenin bilgisi dahilinde değildir.

twitTwitter’a erişimin yasaklanması hiçbir şekilde kabul edilebilir değildir. Twitter’a erişimin yasaklanması siyasal iktidarın halkın muhalefeti karşısındaki güçsüzlüğünün ve tahammülsüzlüğünün açık bir göstergesidir. Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla. 21.03.2014                                                         

Çağdaş Hukukçular Derneği

İstanbul Şubesi

 

Share Post