ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

AV. GÜNAY DAĞ’IN YANINDA OLACAĞIZ!

YA ZULME TESLİM OLACAK SIRANIN BİZE GELMESİNİ BEKLEYECEĞİZ!
YA DA ONURLU YOLU SEÇECEK, İŞKENCECİLERİN KARŞISINDA AV. GÜNAY DAĞ’IN YANINDA OLACAĞIZ!

Değerli üyelerimiz, meslektaşlarımız, dostlarımız,;

İstanbul Şubegunay2si üyemiz Av. Günay Dağ, bugün Maltepe Çocuk Hapishanesi’nde bir müvekkili ile görüşme gerçekleştirirken Hapishane Müdürünün emir ve talimatı ile gardiyanlar tarafından işkenceye uğramıştır.

Kafası duvarlara ve yerlere vurulmuş ve bu işkence sonucunda parmakları kırılmış, kafası yarılmıştır. Sonrasında da sürüklenerek dışarı atılmıştır.

Bizler, işkenceye karşı verdiği mücadele ile kendisini var eden hukukçular olarak, avukat arkadaşımıza yapılan işkenceyi kabul edemeyiz. Tüm üye ve dostlarımızı işkencecilere karşı sesini yükseltmeye çalışıyoruz. Bu sadece bir çağrı değil aynı zamanda bir görevdir.  Gün derlenip toparlanma, gün mücadele, gün dayanışma günüdür.

OHAL İLE OLAĞAN HALE GETİRMEYE ÇALIŞTIKLARI DÜZEN İŞKENCE DÜZENİDİR.

Türkiye Barolar Birliği’ni avukatlara yönelik giderek yoğunlaşan saldırılar karşısında sessizliğini bozup, görevini  yapmaya davet ediyoruz!

İstanbul Barosu’nu üyesine sahip çıkmaya davet ediyoruz!

Tüm üye ve dostlarımızı destek ve dayanışmaya çağırıyoruz!

Tüm üye ve yönegunay-1ticilerimiz ile bize inanan ve güvenen; meslektaşlarımızı, dostlarımızı, avukatlığını üstlendiğimiz muhalifleri, devrimcileri, demokratları, yurtseverleri, emek örgütlerini, sendika ve odaları, TBB başkanını, tüm şehir baro başkanları ve yönetim kurulu üyelerini bulundukları şehirlerde gerçekleştirilecek eylemleri örgütlemeye ve Av. Günay Dağ ile dayanışmaya çağırıyoruz.

İşkenceye karşı mücadele insanlık mücadelesidir.

İşkenceci müdür ile gardiyanlardan  hesap soracağız!

ÇHD Susmadı Susmayacak!

 

 

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

Share Post