ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

YARSAV BAŞKANI MURAT ARSLAN’IN YANINDAYIZ!

CrQs6RsXYAAefv8OHAL Kararnameleri gerekçe gösterilerek pek çok kamu görevlisi hakkında mahkûmiyet kararı, soruşturma vs. aranmaksızın ve tespitin nasıl yapıldığına bakılmaksızın “listeleme” usulüyle görevinden çıkarılmıştır. Listelerde yer alan kişilerin bir daha kamu hizmetinde yer alamayacakları düzenlenmiştir.

Siyasal iktidar yargılama faaliyetini yok ettiğini açıkça ilan etmiş, Resmi Gazete’de yayımlamıştır. Bu ülkede yargı yoktur.  Hal böyle olunca yargıçlara da gerek kalmadığından listeler halinde görevden alınmışlardır. Bunlardan biri de, Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) başkanı Murat Arslan’dır.

1 Eylül 2016 tarihinde “İktidarın Değil Yargının Yılı” şiarıyla bir aradaydık. Yargıçlar, avukatlar, hekimler, dost kurumların temsilcileriyle temel hak ve özgürlüklerimize sahip çıkacağımızı ilan ettik. Cübbelerinin önünü iliklemek için bir uğraşanları ise acı bir gülümseme ile izledik.

YARSAV Başkanı Murat Arslan da aramızdaydı. Yargıçların haklar ve özgürlükler için mücadele etmeye ufak adımlarla başladığını ve bu süreçte devrimci avukatlık pratiğinden çok öğrenilecek şey olduğunu ifade etti.  Bu gün ise kamu hizmetinden çıkarıldı.

Siyasal iktidar bütün muhalifleri kamu hizmetinden uzaklaştırmaya, hak ve özgürlükleri kalıcı olarak yok etmeye karar vermiştir. OHAL süreci, tüm muhalefete yöneltilen tasfiye işleminin başlangıcıdır ve gayri meşrudur. Hâkim Murat Arslan, muhalif olduğu için görevden alınmıştır.  Sonuna kadar yanındayız.

Bizler bu süreçte devrimci, demokrat, yurtsever bütün güçler ile birlikte duracağımızı ve OHAL kisvesi altında haklarımızı teslim etmeyeceğimiz bir kez daha söylüyoruz.

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ