ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

Etem Sarısülük Ankara Numune Hastanesinde yaşam savaşı veriyor

geziEtem kameraların önünde vuruldu.Sakın onu “terör örgütü” ile suçlamaya kalkmayın! Bayatlamış savunma taktiklerinizle karşımız çıkmayın. Halkın aklı ile alay etmeyin, akıl fukaralığınızı bir kez daha sergilemeyin!Saklamayın, suç delillerin karartmayın, suçlulara Roboski tarzı yardım ve yataklık yapmayın!
Av. Kazım BAYRAKTAR

TÜRKİYE VE DÜNYA HALKLARINA DUYURU
Günlerdir Türkiye halklarının gösteri yürüyüş ve düşünce özgürlüğüne saldıran faşist rejim polisleri 1 Haziran günü Ankara’da Kızılay’da halkın üzerine açtılar.
Çok yakın mesafeden hedef gözeterek açılan ateş sonucu kaynak işçisi müvekkilim Etem Sarısülük, arkadaşlarının gözleri önünde başından vurularak ağır bir biçimde yaralandı. Doktorların verdiği bilgiye göre beyne hasar veren mermi çekirdeğin çıkarılması için gerekli ameliyat hayati risk nedeniyle yapılamıyor.
Faşizme karşı özgürlük, kapitalizme karşı sosyalizm savaşı veren işçi Etem Sarısülük Ankara Numune Hastanesinde yaşam savaşı veriyor.
Emekçi insanlığın tarihsel bir kazanımı olarak uluslarası hukukta ve yargı içtihatlarında yer alan toplantı, gösteri ve düşünce özgürlüğünün kendi iznine tabi olduğunu zanneden Başbakan “orantısız güç kullanıldığı iddalarının araştırıldığını” açıkladı. Egemenlerin kimi sözcüleri hükümeti “orantısız güç” kullanmakla eleştirdiler.
“Orantısız güç”ten bahsedenler, hak ve özgürlüklerini kullanan halklara karşı saldırının orantılı olanını da tanımlamak zorundadırlar. Polis meşru haklarını kullananlara saldırdığında orantı tartışması yapanlar bilerek ya da bilmeyerek “orantılı faşizm” özlemlerini dile getirmektedirler.
Halkın üzerine yağdırılan plastik mermilerin, insanların bedenleri ve hayati organları hedef alınarak ateşlenen gaz bombalarının, cinayete teşebbüsün orantısı mı olur?
Gücünüzün orantısı bizi hiç ilgilendirmiyor! Hiçbir güç öfke biriktirmiş emekçi halkların patlamasından daha kutsal değildir.
Yüzlerce kameranın tespit ettiği o polisleri, insanların bedenlerini hedef alarak tetik çeken o potansiyel katilleri açıklayın! Cesaretinizin ve samimiyetiniz oranını görelim!
Etem’in beynine saplanan resmi kayıtlı mermi şu an için çıkarılamıyor, ekspertiz incelemesi yapılamıyor.
İçişleri Bakanı, Ankara Emniyet Müdürü, ateş açma emri veren amir,
Siz Etem’i vuran o polisi iyi biliyorsunuz. Bilmiyorsanız tespit etmeniz sadece bir kaç saatinizi alır.
Siz o tespiti yaparken biz de sizin samimiyetinizi test edeceğiz.
Merminin çıkarılmasını beklemenize gerek yok. Bizi oyalamayın.
Etem kameraların önünde vuruldu.
Sakın onu “terör örgütü” ile suçlamaya kalkmayın! Bayatlamış savunma taktiklerinizle karşımız çıkmayın. Halkın aklı ile alay etmeyin, akıl fukaralığınızı bir kez daha sergilemeyin!
Saklamayın, suç delillerin karartmayın, suçlulara Roboski tarzı yardım ve yataklık yapmayın!

O polisi halka açıklayın!

Share Post