ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

CENAZEYE SALDIRI ONLARCA GÖZALTI: HESAP VERECEKLER!

Basına ve Kamuoyuna

Dün kaybettiğimiz Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenaze töreni polisin vahşi saldırısının hedefindeydi. 323 gündür insani talepleri kabul edilsin diye ölüm orucunda olan, devletin tüm birimleri tarafından görmezden gelinen İbrahim Gökçek, cenazesinde devletin hedefindeydi. Helin’in ve Mustafa’nın arkasından bir umut olmuştu İbrahim. Ancak İbrahim’i kaybettik… Sesimizi yitirdik… Vicdanımız yoruldu.

Bugün yoldaşları, dostları, sesini duyan herkes ona son yolculuğunda hoşçakal demek istiyordu. Ama ölümüze dahi saygılarının olmadığını bir kez daha gösterdiler, şaşırmadık. Kutsal mekânların sadece kendilerinin kutsal saydığı yerler olduğunu gösterdiler. Cemevine gaz sıktılar, ruhları gibi kirli postalları, copları ile girdiler. Antigone’den beri kadim gömülme hakkını, ölüye saygıyı yok sayarak girdiler.

Müvekkillerinin son dileğinin yerine getirilmesini sağlamak için orada bulunan meslektaşlarımız Derneğimiz Genel Yönetim Kurulu Üyesi Av. Didem Baydar Ünsal, üyemiz Av. Seda Şaraldı ve Stj. Av. Doğa İncesu’nun da aralarında bulunduğu onlarca kişi işkence ile gözaltına alındı. Yetmedi, dört günlük gözaltı kararı verildi.

Üyelerimiz ilk defa gözaltına alınmıyor. Dayaktan, işkenceden, mahpusluktan korkan bir avukatlık geleneğimiz yok!
Lakin öfkemiz baki!

“Kötülük ettikleri herkes adına söylüyoruz ki;
SUÇLULAR!
VE MUTLAKA HESAP VERECEKLER!”

 

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ

Share Post