ÇHD Susmadı, Susmayacak!

 

CİZRE JİTEM DAVASI DEVAM EDİYOR.ATİLLA KIYAT VE ARİF DOĞAN ÇAĞRILDI

1992-1994 yılları arasında işlenen 20 cinayetle ilgili olarak açılan Cizre/Davasına devam edildi. Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren Mahkeme duruşmayı 24 ocak 2001 gününe bıraktı.

CİZRE -JİTEM DAVASINDA ATİLLA KIYAT VE ARİF DOĞAN DURUŞMAYA ÇAĞRILDI

Kayseri eski alay komutanı ve dönemin Cizre Jandarma komutanı olan Cemal Temizöz,itirafçılar ve korucubaşı Kamil Atağ ve yaknları hakkında açılan çete ve cinayet davasına Diyarbakır 6.Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

24.12.2010 günü yapılan 22. oturumda tanıklar A. Pökön , R.Pekön ve A.Aşam dinlendi.
Daha sonra katılan vekilleri ve sanık tarafının beyanlarının alınmasından sonra ara kararını açıklayan Mahkeme ,tutuklu sanıkların TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA,
Mağdurlar H. ÖZDEMİR , Murat EFELTİ’, Aydın AYDIN, Kamuran AYDIN, Reşit GASYAK, Rezan AFŞAR, Kamuran CANDORUK, Yusuf UYKUR, Çimen ÖZER, Murat AKYOL, Süleyman AFŞAR, Halil İbrahim ÖZER’in şikayet ve delillerinin tespiti ile davaya katılıp katılmayacakları yönünde beyanlarının alınması amacıyla adresi mahkemelerine yazılan talimat cevaplarının beklenmesine, tanıklar A.ÖZNALBANT, E. PATIR, H. BAŞKÖK ve M. AKSOY, M. CİLASUN, H.ONAÇ, A. GÜN, A. ÖZKAN, A.ÖLMEZ, A. EM, H. CEBİ, İ. FINDIK, F. ERCAN ve M. KAYA’nın tanık sıfatı ile dinlenmek üzere gelecek celse duruşmada hazır edilmeleri için haklarında yeniden zorla getirme müzekkeresi düzenlenmesine, Dönemin Jitem kurucusu Arif Doğan’ın tanık olarak dinlenmesine, gizli tanık sokak lambasının ayrı bir duruşmada taraflar hazır olmadan dinlenmesine, Emekli tümgeneral Atilla KIYAT’ın tanık sıfatı ile dinlenmek üzere gelecek celse duruşmada hazır edilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğüne ve İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ayrı ayrı müzekkere yazılmasına, yine dönemin Cizre Cumhuriyet Savcıları, Tamer TABEL ve Atilla CEYLAN ile Cizre valisi Cahit KIRAÇ ile Cizre Kaymakamları Emir Osman BULGURLU, Şenol BOZACIOĞLU’nun adreslerinin tespiti ile dinlenmelerine karar vererek duruşmayı 21 ocak 2001 tarihine bıraktığını bildirdi.

Share Post